Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie i imponujące, najlepiej bez wielkiego nakładu pracy. Każda z nas chciałaby się obudzić nieskazitelnie urocza o poranku, jednak prawda bywa nieco inna. Poniżej 5 trików, które ułatwią ci pielęgnację skóry, a tym samym przyczynią się, by trudne poranki okazały się przyjemniejsze i wymagały mniejszych nakładów pracy i czasu.

Trik nr 1 - znaj umiar!

Jeśli Twoja wieczorna toaleta obejmuje oczyszczanie twarzy żelem peelingującym, mleczkiem, tonikiem a na koniec kremem do twarzy, pod oczy i kilkoma dodatkowymi specyfikami, to nie dziw się, że skóra wita Cię z rana niespodziewanym pryszczem lub świeci się za dnia, choć w kosmetyczce posiadasz kilka rodzajów środków matujących. Skóra nie wymaga aż tak wielu kosmetyków. Im naturalniej, tym lepiej dla niej. Ograniczając ilość nakładanych na nią warstw pozwolisz jej odetchnąć, a przy okazji zyskasz parę cennych minut na relaks.

Trik nr 2 - porządek.

Masz opracowaną strategię kolejnych czynności wykonywanych rano na Twojej skórze? Nie? To zapamiętaj: oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie. Ustaw kosmetyki w takiej kolejności  obok siebie, a dzięki temu będziesz miała wszystko pod ręką we właściwym momencie. Zapamiętasz kolejność użycia i znowu zyskasz chwilę, traconą do tej pory na poszukiwanie właściwych produktów.

Trik nr 3 -  właściwy peeling

Masz skórę tłustą i trądzikową? Nie rezygnuj z peelingu, ponieważ pomoże oczyścić skórę i odpowiednią o nią zadba. Pamiętaj jednak, aby dobrać dla siebie odpowiedni rodzaj. W przypadku skóry trądzikowej lepiej zrezygnować z peelingów gruboziarnistych, które mogą powodować dodatkowe tworzenie się stanów zapalnych. Lepszym rozwiązaniem są peelingi drobnoziarniste lub enzymatyczne o podobnym działaniu. Podobnie sprawdzi się mikrodermabrazja wykonana w gabinecie kosmetycznym.

Trik nr 4 - równie ważny jest sposób nakładania kremu, co sam krem

Aby krem efektywnie działał na skórze, należy go odpowiednio wprowadzić. Nie wolno skóry naciągać ani wcierać nic na siłę. Nie wskazane jest także silne wklepywanie. Najlepiej sprawdza się okrężny masaż, który nie tylko rozprowadzi krem, ale również pobudzi mikrokrążenie skóry, które spowoduje jej napięcie i uelastycznienie. Masaż stosowany regularnie może przyczynić się do utrzymania skóry w dobrym stanie na dłużej.

Trik nr 5 - nawilżaj od razu po umyciu

Nałożenie warstwy odpowiedniego dla cery kremu, zapobiega utracie wilgoci (ponieważ woda znajdująca się w naskórku ulega procesowi parowania). Rutynowe zapominanie o etapie nawilżenia może spowodować drastyczny spadek nawilżenia. Dobrym pomysłem jest także zmywanie makijażu tuż po powrocie do domu, skóra znacznie swobodniej oddycha saute niż pod warstwą makijażu.