Ładne, wypielęgnowane dłonie pokazują, że dana kobieta o siebie dba. A także to, że może sobie ona pozwolić na posiadanie pięknych, zadbanych rąk, które nie muszą wykonywać bardzo ciężkiej pracy. Oprócz zadbania o paznokcie, warto pamiętać również o zadbaniu o dłonie ogólnie. Przydadzą się kemy, peelingi i maski, które pomogą odżywić i nawilżyć dłonie. Szczególnie, w przypadku okresu jesienno-zimowego, warto zadbać o nakładanie na ręce preparatów o bogatym składzie, który pozwoli otoczyć naszą skórę odpowiednią opieką.

Zadbane dłonie - wizytówka kobiety

Akcesoria do paznokci

Aby dłonie wyglądały na zadbane, nie wolno zapomnieć o paznokciach. Nie chodzi o to, żeby posiadać idealny manicure, zgodny z najnowszymi trendami. Warto jednak zaopatrzyć się w dobrej jakości akcesoria do paznokci, które pozwolą nam na zadbanie o płytkę i skórki. W dobrze zaopatrzonej kosmetyczce nie powinno zabraknąć obcinaczki do paznokci, cążek, pilniczków o różnej ziarnistości, odzywki do paznokci i dobrego serum, które pomoże odżywić płytkę.

Klasycznie lub z fantazją

Akcesoria do paznokci

pozwalają na wykonanie perfekcyjnego manicure'u w domowych warunkach. W zależności od naszych upodobań estetycznych, możemy zdecydować się na klasyczny, jednokolorowy manicure albo pójść w nieco odważniejsze zdobienie paznokci. Zwierzęce wzory, ombre, różnego rodzaju wzorki. Wszystko zależy od naszej kreatywności i fantazji. Jeśli posiadamy zdolności manualne lub chcielibyśmy nauczyć się czegoś nowego, możemy kupić sobie zestaw do wykonywania manicure'u hybrydowego. Tego typu akcesoria do paznokci możemy kupić przez internet albo w punktach stacjonarnych. Jeśli nie chcemy samodzielnie robić sobie paznokci, bez większych problemów powinno nam się udać salon, który spełni nasze oczekiwania odnośnie standardów i personelu. Wykonany przez kosmetyczkę manicure powinien być bardzo dopracowany i estetyczny. A dodatkowo zgodny z naszymi oczekiwaniami, szczególnie, jeśli mamy ochotę na bardziej ozdobną stylizację. Akcesoria, którymi będzie wykonywany manicure, powinny być sterylne. Dzięki temu unikniemy ryzyka zakażenia i rozwoju różnych nieprzyjemnych chorób. Profesjonalnie wykonany manicure może trwać nawet do półtorej godziny, zakładając, że w usługę wliczono jakieś zabiegi pielęgnacyjne. Jeśli jednak mamy czas i chcemy zrobić dla siebie "coś ekstra," to zabieg pielęgnacyjny dłoni, połączony z profesjonalnie wykonanym manicure'm, może być strzałem w dziesiątkę. Po wyjściu z gabinetu z pewnością poczujemy się zadbani i zrelaksowani.