Wiele z nas szuka naturalnych alternatyw dla naszych standardowych kosmetyków. Jenak przejście na całkowicie naturalną pielęgnację jest bardzo trudne. Jesteśmy przyzwyczajeni do przyjemnych zapachów, otulających pianek i pięknych kolorów, które wprost wołają z opakowań "użyj mnie". Przeskok z takiej pielęgnacji na tą zupełnie naturalną jest trudny. Czasami na efekty musimy poczekać dłużej. Zdarza się też, że nasza skóra i włosy są tak przyzwyczajone do sztucznych składników, do SLS-ów i parabenów, że zanim zaczniemy zauważać dobroczynne działanie tych naturalnych alternatyw może minąć naprawdę sporo czasu. Jak zacząć taką przemianę? Od jakiego kosmetyku zacząć? Czy warto się przemęczyć przez te trudne początki dla późniejszych efektów?

W 100% naturalne mydło

Czarne mydło Mohani Savon Noir

Zaczynając swoją przygodę z naturalnymi kosmetykami warto zainwestować w czarne mydło Mohani Savon Noir. Jest to produkt, który uzyskuje się tylko i wyłącznie z oliwy i czarnych oliwek w proporcjach zawartych w starej, marokańskiej recepturze. Jego konsystencja wcale nie przypomina tradycyjnego mydła, które wszyscy znamy. W dotyku przypomina on żel lub galaretkę, która pod wpływem ciepła dłoni staje się coraz bardziej płynna. Czarne mydło Mohani Savon Noir ma dosyć nieprzyjemny kolor. Wygląda jak ciemnozielona lub bardziej brązowa pasta. Z kolei zapach jest bardzo delikatny, wręcz neutralny, więc jeżeli ktoś się boryka z nadwrażliwością na zapachy, to ze spokojem będzie mógł używać tego produktu.

Idealne dla każdego

Czarne mydło Mohani Savon Noir ma bardzo dużo zastosowań. Jest idealny do każdego rodzaju cery. Skorzystają z niego zarówno mężczyźni jak i kobiety. Dla panów, produkt ten idealnie sprawdzi się jako mydło do golenia. Jest to też doskonały i w dodatku całkowicie naturalny peeling enzymatyczny, który działa tak delikatnie, że nikogo nie powinien podrażnić, a przy okazji z łatwością usunie martwy naskórek i to na całym ciele. Produkt ten może też służyć jako poranny żel do mycia twarzy. Doskonale zwęża on pory i nie powoduje uczucia ściągnięcia. Czarne mydło Mohani Savon Noir ma też właściwości lecznicze. Dzięki jego regularnemu stosowaniu możemy zmniejszyć stany zapalne skóry i zlikwidować wypryski. Zredukują się także przebarwienia skórne. Jest to preparat, który wzmacnia warstwę lipidową skóry i zapobiega jej odwodnieniu. Dodatkowo jest bardzo wydajnym kosmetykiem, a do tego ma wiele zastosowań, więc kupując taki produkt mamy mydło, żel do twarzy i peeling enzymatyczny, mydło do golenia w jednym.