Z roku na roku zdrowy tryb życia zyskuje na popularności. Coraz więcej osób aktywnie spędza czas i przykłada więcej uwagi do spożywanego pokarmu. Pod tym względem dobrym pomysłem jest picie soków domowej roboty. W przeciwieństwie do produktów, które możemy znaleźć na sklepowych półkach, własnoręcznie wyciśnięty sok jest o wiele zdrowszy. Z tego powodu warto rozważyć zakup porządnej wyciskarki do owoców. Znacznie ułatwi nam ona przygotowywanie ulubionych soków. Oprócz zwykłych wyciskarek, na rynku dostępne są również bardziej zaawansowane urządzenia.

Wielofunkcyjne wyciskarki do soków

Hurom Chef

Produkty takie jak Hurom Chef doskonale sprawdzają się w roli wyciskarki do tworzenia soków. Jednakże, w przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych modeli,  posiadają kilka dodatkowych elementów. Te z kolei umożliwiają przygotowywanie rozmaitych potraw mięsnych, zup, deserów oraz makaronów. Korzystanie z tych części jest wyjątkowo proste. Gotowanie przy użyciu maszyny Hurom Chef jest szczególnie przydatne w przypadku małych kuchni. Jedno urządzenie łączy w sobie 4 funkcjonalności, dzięki czemu oszczędzimy sporo miejsca. Nie musimy kupować oddzielnych urządzeń do mielenia mięsa lub ugniatania ciasta. Kolejnymi zaletami tej wyciskarki jest jej duża wytrzymałość oraz elegancki design. Jej montaż i demontaż nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Dzięki temu będziemy mieli ułatwione zadanie jej rozkładania i dokładnego mycia. Z dokładniejszym opisem można zapoznać się tu https://hurom.pl/pol_m_Seria_Chef-178.html

Cechy charakterystyczne tego urządzenia

Podstawowym zadaniem Hurom Chef nadal jest ekstrakcja soku z owoców. Dzięki efektywnej konstrukcji maszyny uzyskujemy sok pełen wartości odżywczych i smaku. Nie trzeba martwić się o żadne widoczne kawałki warzyw lub owoców. Hurom Chef oferuje także funkcję ugniatania ciasta na pieczywo, ciasteczka lub innego rodzaju wypieki. Osoby lubiące makaron z pewnością ucieszy informacja, że maszyna ta jest w stanie przygotować aż 4 różne typy makaronu. Co więcej, zajmie to o wiele mniej czasu, niż gdybyśmy próbowali robić to na własną rękę. Ostatnia z funkcji to możliwość mielenia zarówno mięsa, jak i innych produktów. Przykładowo, przy użyciu tego urządzenia jesteśmy w stanie wyprodukować własne, oryginalne mieszanki przypraw. Jeśli chodzi o konkretne części tej wyciskarki, to duże znaczenie ma regulowana nasadka. Za jej pomocą reguluje się poziom ciśnienia wyciskania resztek. Dzięki temu zyskujemy większą kontrolę nad całym procesem. Natomiast specjalne dysze są odpowiedzialne za przygotowywanie poszczególnych makaronów. Należy także zwrócić uwagę na wybór właściwej komory mielenia lub sitka, aby w pełni wykorzystać wszechstronność tej maszyny.