Ogień pomaga tworzyć nastrojowy klimat. Idealny jest ten delikatny, który daje zapalenie świecy. Jeden płomyk nie wystarczy. Świec i świeczników trzeba trochę zgromadzić. Jak najlepiej wyeksponować świece? Jak zadbać dzięki nim o nastrój?

Jakie świeczniki będą najlepsze?

Świeczniki szklane

Świeczniki wykonuje się z różnych tworzyw. Szklane to najlepsza opcja, jeśli ważne jest połączenie nastrojowości z elegancją. Szklane przedmioty i płomyki ognia to doskonałe zestawienie. Poza tym świeczniki szklane są trwałe i uniwersalne. Mogą się znaleźć np. na stole w restauracji, na blacie jakiegoś mebla w salonie albo na stole w kuchni. Świeczniki dopasowuje się do świec. Inne wybierze się do cienkich i długich, inne do świeczek tealight. Do świec szerokich typu kula wybiera się podstawki ze szkła. Szklane świeczniki na duże i cienkie świeczki to urozmaicona grupa. Są niższe i wyższe, pojedyncze i mieszczące kilka świec. Wybiera się takie, które pozwolą tak wyeksponować świece, jak najbardziej się to podoba. Mogą mieć różne kolory, ale najpopularniejsze są bezbarwne. Nie kolidują z kolorami w otoczeniu, a i tak robią wrażenie.

Tworzenie nastroju dzięki świecom

Czasem nawet jeden świecznik ze świecą, stojący w ładnym otoczeniu, stworzy nastrój. Tyle wystarczy dla stworzenia klimatu przy kolacji jedzonej na niewielkim stoliku. Z reguły stawia się przynajmniej dwa świeczniki szklane, jeśli są pojedyncze, niedaleko siebie. W tle czy obok tych pięknych drobiazgów znajdują się inne ładne przedmioty np. wazon, figurka. Taka ozdoba nie może stać w nieuporządkowanym miejscu. Musi być czysto i bardzo ładnie. Uzupełnieniem kompozycji może być mniejsza masywna świeca na czymś szklanym. Świeczników na podgrzewacze najlepiej jak jest kilka. Ładnie wyglądają, jeśli nieco się od siebie różnią. Warto łączyć wyższe z niższymi. Ozdoby przy takich szklanych świecznikach mogą być nieduże. To mogą być przedmioty dekoracyjne szklane lub inne. Taką kompozycję ustawia się na blacie. Lustro za nią zwielokrotni ilość płomyków i uatrakcyjni dekorację. Inna możliwość to świeczniki szklane ustawione w całym pomieszczeniu w różnych miejscach. Jest to opcja na szczególne okazje. Można ją wybrać i dla świeczników na typowe świece. Efekt jest niesamowity i na długo pozostaje w pamięci. Świeczników, szczególnie kiedy są ze szkła, nie trzeba chować, gdy nie są potrzebne. Każdy z nich, nawet ten najskromniejszy, dodaje piękna otoczeniu. Dla większej dekoracyjności trzeba umieścić w nich świece. Można wybrać ozdobne i zwykłe. Ozdobne świece i eleganckie świeczniki to ozdoba wnętrza, która mocno przyciąga wzrok.