Jaka powinna być idealna bielizna nocna? Z pewnością zmysłowa i kobieca. Taka, która sprawdzi się podczas romantycznych wieczorów we dwoje. Jej zwieńczeniem musi być zwiewny i elegancki peniuar. Jakie propozycje w tym zakresie przygotowali dla nas producenci? 

Wynalazek współczesności? 

Czym uzupełnić bieliznę nocną? Wybierz eleganckie peniuary!Jak się okazuje, peniuar nie jest dorobkiem nowoczesności. Z jego zalet korzystały już panie z czasów odrodzenia i oświecenia. Zarzucały bowiem tę lekką i zwiewną narzutkę, aby ochronić ramiona lub suknię podczas czesania włosów. Po peniuar sięgały również aktorki i piosenkarki, które narzucały go między jednym, a drugim wyjściem na scenę. Czy dziś nadal cieszy się popularnością? Ależ oczywiście! Jest bowiem interesującym urozmaiceniem dla codziennych szlafroków, a także zmysłową oprawą dla romantycznych spotkań z ukochanym. I choć trudno oczekiwać, że będzie spełniał jakąś rolę w zapewnieniu komfortu termicznego, to jednego nie można mu zarzucić - seksownego wyglądu, obok którego nie da się przejść obojętnie...Pełen wdzięku i nieskrępowanej kobiecości może być łączony z kusymi haleczkami czy ponętnymi gorsetami i stringami 

Więcej odsłaniać niż zasłaniać – jako podstawowa idea

Oczywistym pozostaje fakt, że peniuar nie stanowi najlepszej propozycji, jeśli chodzi o przyjmowanie gości czy paradowanie w towarzystwie dzieci. Jego rola jest znacznie inna i przede wszystkim zarezerwowana na spotkania z bliską sercu osobą. Tworzy bowiem intymną atmosferę, prawdziwie wyjątkowy klimat, stanowiący udany wstęp do miłosnych uniesień. A świadczy o tym chociażby jego fason, który w podstawowym założeniu ma więcej odkrywać niż zakrywać. 

Dlaczego peniuary są tak zmysłowe?

Niekwestionowaną zaletą tych szlafroczków jest fakt, że są lekkie, zwiewne i zmysłowe. Ich krój zaprojektowano tak, aby podkreślał biust i nadawał całej sylwetce uwodzicielskiego charakteru. Najczęściej wykonany jest z satyny. To bowiem materiał, który świetnie układa się na ciele, jest miękki i przyjemny dla skóry. Może być jednolity lub wielokolorowy, dodatkowo ozdobiony różnymi printami – w zależności od kobiecych preferencji. Alternatywą dla satynowych peniuarów są te z siateczki lub koronki. Im również ciężko odmówić kobiecego, zmysłowego charakteru. Pomimo prostego kroju fascynują efektownym, nieco wyzywającym wyglądem, przez co z równie dużym sukcesem sprawdzają się jako bielizna erotyczna. 
Bogaty wybór tych delikatnych podomek znajdziemy na stronie https://www.kontri.pl/pl/menu/bielizna/bielizna-nocna/peniuary-857.html